jak vydělat na binárních opcích

Napsal Matěj Vodějovský (») 7. 7. 2015, přečteno: 1530×
jak-vydelat-na-binarnich-opcich.gif

Binární opce jsou velké téma posledních měsíců. V roce 2015 vypukla v České republice doslova "zlatá binární horečka" a lidé, kteří do této doby neměli s obchodováním pražádné zkušenosti se najednou začínají houfně registrovat u brokerů binárních opcí a zkoušet své štěstí, byť jsou přesvědčeni, že obchodují s rozmyslem a jasnou strategií.

Pravda je taková, že 90% obchodníků obchodováním na binárních opcích ztratí své peníze a pouze těch 10% končí v zisku. Poté ještě záleží, kolik z těch 10% nepodlehne opojení z výdělků a nezmění natolik svůj styl obchodování, že se nakonec přesunou na misku vah k těm, kteří prodělávají.

Proč ale tolik lidí na binárních opcích prodělá, přestože na internetu je řada stránek snažících se klienty přesvědčit o opaku? Odpověď je na snadě – klienti jendoduše o binárních opcích neví nic, respektive o trzích, a proto své peníze ztratí. Často se snaží obchodovat na základě nějaké primitivní strategie, nebo ještě co hůř, „podle citu“. Uvidí, že trhy rostly, tak nakoupí, ale hle, sotva vstoupí do pozice, trhy již nerostou a naopak klesají! A vice versa..

Jak vydělat na binárních opcích

Jaký je tedy správný postup, aby člověk na binárních opcích vydělal? Je to vůbec možné? Odpověď je, že to možné je, ale není to rozhodně snadné. Ale stejně jako žádný učený z nebe nespadl, tak se ani přes noc nezrodil žádný zkušený obchodník binárních opcí. Chce chce svůj čas, úsilí a také investice.

Ano, investice. A ne nutěn do nějakých kurzů, jelikož ty jsou, dle mé zkušenosti, pouze předražené, a stejně většinou končí poznámkou o tom, ať si založíte účet u toho či onoho brokera, kde posléze ztratíte své peníze, jelikož jeden kurz z vás mistra neudělá.

Jaké tedy investice mám na mysli – myslím tím skutečné peníze, které vložíte a které bohužel s největší pravděpodobností ztratíte, taková je pravda. Musíte se na svůj první vklad koukat jako na školné.

První vklady někdy začínají na 100 dolarech (tj. Něco přes 2 000 Kč), ale častěji je to 200 či 250 dolarů. Přesně to je podle mého názoru ideální částka, kolik vložit a s kolika začít. Nějaký pofidérní kurz, či ještě hůře webinář, by vás přišel na podobné peníze (tj. Od 4 do 6 tisíc přibližně), ale popravdě nenaučí vás víc, než kolik si dokážete sami načíst na internetu. Kdežto obchodování s vlastními penězi vás rozhodně naučí víc, naučí vás mnohem více. 

Demo účet na binárních opcích

Teď si možná říkáte: „Jak je to možné, aby mě obchodování s vlastními penězi naučilo víc, než kurz a hlavně tehdy, když nic neumím. Ok, naučím se obchodovat tedy na demo účtu zdarma a nic neriskuji a je to.“

A věřte, že nic nemůže být dál od pravdy, než tato myšlenka. Důvodů je hned několik:

 1. Vklad vás zavazuje – udělali jste investici. Jsou to vaše peníze a je potřeba se o ně starat a snažit se z nich získat co nejvíce. Nyní jste „nuceni“ více se binárním opcím věnovat a věřte mi, že dokud nevložíte, budete mít v kalendáři pořád poznámku stylu „Naučit se obchodovat binární opce“, která bude nastavena na „někdy v budoucnu“. A co to znamená? Znamená to to, že „někdy v budoucnu“ znamená „nikdy“. Proto je důležité vložit, aby ste získali nějaký styl závazku a ten plnili.

 2. Obchodování se skutečnými penězi je diametrálně odlišné od obchodování s demo penězi. Ano, trhy se chovají stejně, ceny jsou stejné, i ty obchody, které uzavřete na demu jsou stejné, jako ty, které byste otevřeli na skutečném účtu. V čem je tedy rozdíl? - V tom, že k demo penězům člověk nepřistupuje tak, jako ke skutečným, a myslete si co chcete, že vy k nim tak přistupovat budete – nebudete. Je to stejné, jako když si připravujete 1000x nanečisto řeč před publikem, ale teprve až vstoupíte na pódium, „začnou se dít věci“. Faktor strachu a toho, že nyní už o něco jde, vás přinutí obchodovat naprosto jinak, nežli s demo penězi. A to spíše v horším smyslu – budete dělat více chyb, budete více nervózní atd. Ale to je právě to, co potřebujete, učit se na skutečných podmínkách. Není nic horšího, než podlehnout dojmu na demo účtu, že už to všechno umím a ovládám, vložit vlastní peníze (A kolikrát obchodníci vloží desítky tisíc, byť nikdy předtím neobchodovali) a o vše brzy přijít, jelikož najednou je tu právě ten strach a obavy)

 3. U demo účtu má obchodník tendenci zkoušet různé šílené strategie, která jedna za druhou končí neúspěchem, obchodník vždy založí nový účet a zapomene na to. Až takle „vyčistí“ 10 demo účtů, na 11 náhodou najde strategii, která chvíli funguje a hned vidí, že je 30% v zisku a hůrá vkládat reálné peníze. Ale neuvědomuje si, že historicky 10 účtů vynuloval, tj. Jeho návratnost je asi tak -990%. U skutečných peněz se žádný obchod neodpouští, není tu zpět a ni zložit nový účet (maximálně poslat další peníze). Proto pokud zjistíte, že váš účet jde stále níž a níž, je třeba se zamyslel a říci si – ok, ztrácím, pomalu ale jistě, je to přirozené, ale je podíl chyb nižší, nežli na začátku? Je šance, že jednou převýší úspěchy nad chybami?

To jsou asi tak základní důvody, proč se vyhnout demo účtu na binárních opcích, a začít rovnou s ostrým účtem. Jak ale obchodovat tak, abychom na binárních opcích vydělali a nebo alespoň omezili své ztráty a měli jistotu, že jdeme správným směrem? Zde je několik pravidel:

Jak obchodovat úspěšně binární opce

 1. Dělejte obchody pouze za minimální transakce, to znamená za 1 nebo 5 dolarů, podle typu brokera. Když vložíte např. 200 dolarů, můžete udělat 200 obchodů, nežli přijdete o svůj účet. A to je hodně kapitol k učení...

 2. Ze začátku se snažte obchodovat dlouhodoběji, je to jednodušší. Nepodléhejte pokušení dělat minutové obchody, když o tom ještě nic nevíte.

 3. Obchodujte zprávy. Víte, že se dnes bude v ECB jednat o výši úrokové sazby na následující kvartál? Super, přečtěte si nějaké analýzy a vsaďte si podle očekávaného vývoje. Někdy to sice nevyjde, ale to je normální. Nikdo není na 100% úspěšný. Stačí vám vyhrát 6 obchodů z 10ti a budete si žít nad poměry.

 4. Vzdělávejte se a nevzdávejte to. Sice to může znít jako klišé, ale je to tak. Těch 90% obchodníků,kteří nevydělají, nevydělají zejména proto, že to vzdají příliš brzy. První pád je odradí, ztratí své peníze a nikdy se již nevrátí. Neudělejte stejnou chybu i vy.

 5. Mějte pod kontrolou marži a poplatky od svého brokera. Dnes je na trhu více jak 100 brokerů, ale kvalitativní rozdíly mezi nimi jsou propastné. Je nutné vybrat si správně – spolehlivého brokera, u kterého víte, že vám vyplatí peníze a že jej nebudete přeplácet na poplatcích.

Jak správně vybrat brokera binárních opcí

Jak jsem naznačil výše, toto je jeden z důležitých faktorů rozhodujících o tom, zdali vaše obchodování bude peníze tvořit, nebo je bude pouze spotřebovávat. U svého brokera se dívejte zejména na tyto znaky:

 1. Jakou má marži na EUR/USD. Dobrý broker by neměl jít pod 85%, ale jsou brokeři, kteří nabízí i více. Pokud broker nenabízí alespoň 85%, ruce od něj pryč. Musel by mít tak extrémně kvalitní jiné služby, které by toto vyvážily, aby byl vyšší poplatek ospravedlněn. To se ale stává málokdy, takže čím nižší marže pro brokera, tím lépe obvykle

 2. Výplatní poměr není vše – trošku tím popírám předchozí radu, ale je to tak. Není moudré sledovat pouze marži. K čemu bude broker s 92% výplatním poměrem, když nikdy nic nevyplatí? Mezi brokery se snaží objevovat i podvodníci parazitující na dobrých jménech, proto je vždy důležité jít k brokerovi, který je kvalitní.

 3. Jděte k brokerovi, který má licenci. A to alespoň kyperskou od CySEC, ale ještě lépe britskou od FCA. Australská od ASIC je také velice kvalitní a s takovým brokerem nebudou potíže. Vyhněte se ale brokerům, kteří mají licenci z Belize, Costa Ricy atd, byť můžou slibovat sebevyšší výplatní poměr nebo sebelákavější bonus.

 4. Přečtěte si recenze. Dobrá recenze je obsáhlá, kde autor shrnuje své zkušenosti a dovolí čtenářům se zapojit a přidat svůj příspěvek. Recenze, které jsou krátké a bez možnosti komentářů často slouží jen jako promo brokerů a nelze jim přikládat velkou váhu.

Rada na závěr

Pokud jste dočetli až sem, můžete si pogratulovat. Právě jste získali znalosti, které často nováčkům o obchodování opcí chybí a vy je nyní máte. Díky tomu víte, že je dobré začít s opcemi ihned s vkladem a brát to hold jako školné. A je lepší těchto několik tisíc prvního vkladu utratit za vlastní zkušenosti s živým obchodováním, nežli za nějaký bezcenný kurz, kde se stejně nic nedozvíte.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a deset